Strona główna
 

KA131 Erasmus+ 2021/2022: rekrutacja uzupełniająca na studia i praktyki za granicą

Uprzejmie informujemy, że ruszyła rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/2022. Zachęcamy do składania wniosków! Osoby z niepełnosprawnością oraz studenci w trudnej sytuacji materialnej z prawem do stypendium socjalnego będą mieli szansę na dodatkowe dofinansowanie (oprócz podstawowego grantu). Więcej informacji >>

 

 

Studenci: II etap procedury wnioskowania o uznanie „siły wyższej” COVID-19

Uprzejmie informujemy, że została wydana Decyzja Nr 19/2020 Prorektora ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 6 lipca 2020 r. w sprawie zasad zwrotu kosztów poniesionych z tytułu organizacji mobilności studentów UKSW w ramach Programu Erasmus+ anulowanych z powodu pandemii COVID-19. Więcej informacji w zakładce COVID-19/Studenci>>

 

Pracownicy: II etap procedury wnioskowania o uznanie „siły wyższej” COVID-19

Uprzejmie informujemy, że została wydana Decyzja Nr 18/2020 Prorektora ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 6 lipca 2020 r. w sprawie zasad zwrotu kosztów poniesionych z tytułu organizacji mobilności pracowników UKSW w ramach Programu Erasmus+ anulowanych z powodu pandemii COVID-19. Więcej informacji w zakładce COVID-19/Pracownicy>>

 

Zmiana organizacji pracy biura DWM

Uprzejmie informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo zgodnie z zarządzeniem nr 23/2020 Rektora UKSW z dnia 11 marca br. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej, obsługa interesantów DWM odbywa się wyłącznie zdalnie za pośrednictwem kontaktu mailowego lub telefonicznego do odwołania.

 

Komunikat ws. wstrzymania wyjazdów i przyjazdów zagranicznych

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz stosując się do zaleceń władz państwowych i UKSW zgodnie z zarządzeniem nr 20/2020 z dnia 4 marca br. Rektora UKSW uprzejmie informujemy, że wszystkie wyjazdy i przyjazdy zagraniczne zostały wstrzymane do odwołania.

 

Erasmus+: Koniec rekrutacji i co dalej?

Gdzie szukać wyników rekrutacji? I co dalej? Po  zakwalifikowaniu do Programu Erasmus+ czeka Cię dużo pracy i przygotowań. Należy pamiętać, że to student sam musi przygotować się do wyjazdu. Im lepiej więc się przygotujesz, tym mniej problemów napotkasz w czasie pobytu za granicą i tym więcej korzyści z niego wyniesiesz. 

Więcej…
 

Erasmus+ UKSW wyjazdy/outgoing - grupa na Facebooku

Z przyjemnością informujemy, że została utworzona grupa na Facebooku Erasmus+ UKSW wyjazdy/outgoing. Celem grupy jest ułatwienie komunikacji i wymiana doświadczeń między studentami, którzy byli już na Erasmusie+, przygotowują się do wyjazdu lub są zainteresowani udziałem w programie. Zachęcamy wszystkich studentów i doktorantów do dołączenia do grupy i wymiany doświadczeń dotyczących wyjazdu na studia lub praktyki w ramach programu Erasmus+!

 

  Wyróżnienie dla studenta IP WFCH, uczestnika programu Erasmus+

 "Why did you choose Sapienza?" - zapraszamy do obejrzenia nagrodzonej pracy naszego studenta - Piotra Szymczaka!                                                                       

 

 

Więcej…
 

Relacja studenta z pobytu w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać na Erasmusa? Relacja z realizacji programu Erasmus+ przygotowana przez studenta Politologii Pana Bartosza Spyrę podczas pobytu w Katholischen Universität Eichstätt-Ingolstadt, w Niemczech.

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Więcej…
 

Godziny otwarcia Działu Współpracy Międzynarodowej - nowość

 

Uprzejmie informujemy, że DWM jest czynny dla interesantów przez cały rok od poniedziałku do czwartku w godz. 10.30-14.30, z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Piątki są dniami pracy wewnętrznej DWM. Zapraszamy do zgłaszania się i telefonowania do DWM w wyznaczonych godzinach przyjęć.

Więcej…
 

And then I realized adventures are the best way to learn

 

Praktyki Erasmus+ zaliczam do najlepszych przygód w moim życiu. Gdybym miała określić jednym słowem wyjazd tego typu, pierwsze co przychodzi mi na myśl, to: MOŻLIWOŚCI. Naukowa podróż zagraniczna w trakcie studiów daje nam ich bardzo wiele.

Więcej…
 

Erasmus+: Podróżuj bezpieczniej!


Wyjeżdżasz na studia lub praktyki za granicę w ramach programu Erasmus+? Zapoznaj się z pakietem informacyjnym MSZ, dzięki któremu Twój pobyt będzie bezpieczniejszy. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek sytuacji nadzwyczajnych za granicą, MSZ będzie mógł podjąć z Tobą kontakt, udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną. Więcej >>>