Strona główna Stawki stypendialne
Miesięczne stawki stypendialne - Erasmus+ studia

Stawki stypendialne 2020/2021

Stypendium z funduszy Erasmus+ tylko dla studentów nieuprawnionych do otrzymywania grantu z funduszy PO WER.

I grupa - 520 EURO

Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania

II grupa - 500 EURO

Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy

III grupa - 450 EURO

Bułgaria,  Chorwacja, Czechy, Estonia, Republika Macedonii Północnej, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

Dofinansowanie tylko dla studentów otrzymujących stypendium socjalne, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” finansowanego z PO WER. Studenci wyjeżdżający na praktyki i pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo równowartość 200 euro. Zgodnie z obowiązującym kursem 1 EUR = 4,2629 PLN.

I grupa - 3069 PLN

II grupa - 2984 PLN

III grupa - 2771 PLN

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Republika Macedonii Północnej, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

Dofinansowanie dla studentów niepełnosprawnych, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” finansowanego z PO WER.

I grupa - 2217 PLN

II grupa - 2131 PLN

III grupa - 1918 PLN

Osoba niepełnosprawna realizująca mobilność w programie Erasmus+ w roku akademickim 2018/2019 ma prawo otrzymać w ramach kategorii „Wsparcie uczestników ze specjalnymi potrzebami” dodatkową kwotę (oprócz podstawowej stawki grantu).

Wysokość dodatkowej kwoty będzie określana na podstawie specjalnego wniosku, złożonego przez osobę niepełnosprawną za pośrednictwem UKSW do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (wzór w zakładce Do pobrania >>). Wniosek powinien być zaopiniowany przez pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych w UKSW oraz uczelnianego koordynatora programu Erasmus+. Rozliczenie ewentualnych dodatkowych kosztów będzie rozliczeniem kosztów rzeczywistych, co oznacza konieczność ich udokumentowania dowodami finansowymi (fakturami i rachunkami). Przykładowe koszty: rozszerzone ubezpieczenie, lekarstwa, rehabilitacja itp.

Stawki stypendialne 2019/2020

I grupa - 500 EURO

II grupa - 450 EURO

Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia,  Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy

III grupa - 400 EURO

Bułgaria,  Chorwacja, Czechy, Estonia, FYROM-  była Republika Jugosławii Macedonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

I grupa - 2995 PLN

II grupa - 2781 PLN

III grupa - 2567 PLN

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, FYROM-  była Republika Jugosławii Macedonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

Dofinansowanie dla studentów niepełnosprawnych, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” finansowanego z PO WER.

I grupa - 2139 PLN

II grupa - 1925 PLN