Strona główna Stawki stypendialne
Miesięczne stawki stypendium - Erasmus+ praktyki

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2019-2020 - STUDENCI NIEUPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Dofinansowanie z funduszy Erasmus+ tylko dla studentów nieuprawnionych do dodatku socjalnego (otrzymywania grantu z funduszy PO WER).

I grupa - 600 EURO

Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania

II grupa - 550 EURO

Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy

III grupa - 500 EURO

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2019-2020 STUDENCI UPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Dofinansowanie tylko dla studentów otrzymujących stypendium socjalne, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” finansowanego z PO WER. Studenci wyjeżdżający na studia i pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo równowartość 100 euro. Zgodnie z obowiązującym kursem 1 EUR = 4,2779 PLN.

I grupa - 2995 zł

II grupa - 2781 zł

III grupa - 2567 zł

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia,  Macedonia Północna (FYROM), Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2019-2020
STUDENCI NIEPEŁNOSPRAWNI

Dofinansowanie dla studentów niepełnosprawnych, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” finansowanego z PO WER.

I grupa - 2587 zł

II grupa - 2353 zł

III grupa - 2139 zł

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna (FYROM), Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Turcja,Węgry

Osoba niepełnosprawna realizująca mobilność w programie Erasmus+ w roku akademickim 2019/2020 ma prawo otrzymać w ramach kategorii „Wsparcie uczestników ze specjalnymi potrzebami” dodatkową kwotę (oprócz podstawowej stawki grantu).

Wysokość dodatkowej kwoty będzie określana na podstawie specjalnego wniosku, złożonego przez osobę niepełnosprawną za pośrednictwem UKSW do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (wzór w zakładce Do pobrania >>). Wniosek powinien być zaopiniowany przez pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych w UKSW oraz uczelnianego koordynatora programu Erasmus+. Rozliczenie ewentualnych dodatkowych kosztów będzie rozliczeniem kosztów rzeczywistych, co oznacza konieczność ich udokumentowania dowodami finansowymi (fakturami i rachunkami).

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2018-2019 - STUDENCI NIEUPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

III grupa - 500 EURO

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, FYROM (była republika Jugosławii Macedonia), Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Turcja

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2018-2019 STUDENCI UPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Dofinansowanie tylko dla studentów otrzymujących stypendium socjalne, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” finansowanego z PO WER. Studenci wyjeżdżający na studia i pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo równowartość 100 euro. Zgodnie z obowiązującym kursem 1 EUR = 4,3065 PLN.

I grupa - 3019 zł

II grupa - 2803 zł

III grupa - 2587 zł

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2018-2019

I grupa - 2587 zł

II grupa - 2372 zł

III grupa - 2156 zł

Osoba niepełnosprawna realizująca mobilność w programie Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 ma prawo otrzymać w ramach kategorii „Wsparcie uczestników ze specjalnymi potrzebami” dodatkową kwotę (oprócz podstawowej stawki grantu).

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2017-2018 - STUDENCI NIEUPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

I grupa - 600 EURO

Austria,  Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy

II grupa - 550 EURO

Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Turcja

III grupa - 450 EURO

Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Rumunia, Słowacja, Węgry, była Republika Jugosławii Macedonia (FYROM)

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2017-2018 STUDENCI UPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

I grupa - 3015

Austria,  Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy

II grupa - 2799 zł

III grupa - 2369 zł

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2017-2018

I grupa - 2584

II grupa - 2369 zł

III grupa - 1938 zł

Osoba niepełnosprawna realizująca mobilność w programie Erasmus+ w roku akademickim 2016/2017 ma prawo otrzymać w ramach kategorii „Wsparcie uczestników ze specjalnymi potrzebami” dodatkową kwotę (oprócz podstawowej stawki grantu).