Strona główna Stawki stypendialne
Miesięczne stawki stypendium - Erasmus+ praktyki

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2020-2021 - STUDENCI NIEUPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Dofinansowanie z funduszy Erasmus+ tylko dla studentów nieuprawnionych do dodatku socjalnego (otrzymywania grantu z funduszy PO WER).

I grupa - 620 EURO

Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania

II grupa - 600 EURO

Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy

III grupa - 550 EURO

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2020-2021 STUDENCI UPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Dofinansowanie tylko dla studentów otrzymujących stypendium socjalne, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” finansowanego z PO WER. Studenci wyjeżdżający na praktyki i pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo równowartość 100 euro. Zgodnie z obowiązującym kursem 1 EUR = 4,2629 PLN.

I grupa - 3069 zł

II grupa - 2984 zł

III grupa - 2771 zł

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia,  Macedonia Północna, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2019-2020
STUDENCI NIEPEŁNOSPRAWNI

Dofinansowanie dla studentów niepełnosprawnych, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” finansowanego z PO WER.

I grupa - 2643 zł

II grupa - 2558 zł

III grupa - 2345 zł

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna , Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Turcja,Węgry

Osoba niepełnosprawna realizująca mobilność w programie Erasmus+ w roku akademickim 2020/2021 ma prawo otrzymać w ramach kategorii „Wsparcie uczestników ze specjalnymi potrzebami” dodatkową kwotę (oprócz podstawowej stawki grantu).

Wysokość dodatkowej kwoty będzie określana na podstawie specjalnego wniosku, złożonego przez osobę niepełnosprawną za pośrednictwem UKSW do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (wzór w zakładce Do pobrania >>). Wniosek powinien być zaopiniowany przez pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych w UKSW oraz uczelnianego koordynatora programu Erasmus+. Rozliczenie ewentualnych dodatkowych kosztów będzie rozliczeniem kosztów rzeczywistych, co oznacza konieczność ich udokumentowania dowodami finansowymi (fakturami i rachunkami).

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2019-2020 - STUDENCI NIEUPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

I grupa - 600 EURO

II grupa - 550 EURO

III grupa - 500 EURO

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2019-2020 STUDENCI UPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Dofinansowanie tylko dla studentów otrzymujących stypendium socjalne, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” finansowanego z PO WER. Studenci wyjeżdżający na studia i pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo równowartość 100 euro. Zgodnie z obowiązującym kursem 1 EUR = 4,2779 PLN.

I grupa - 2995 zł

II grupa - 2781 zł

III grupa - 2567 zł

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia,  Macedonia Północna (FYROM), Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

PRAKTYKI W ROKU AKADEMICKIM 2019-2020
STUDENCI NIEPEŁNOSPRAWNI

Dofinansowanie dla studentów niepełnosprawnych, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” finansowanego z PO WER.

I grupa - 2587 zł

II grupa - 2353 zł

III grupa - 2139 zł

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna (FYROM), Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Turcja,Węgry

Osoba niepełnosprawna realizująca mobilność w programie Erasmus+ w roku akademickim 2019/2020 ma prawo otrzymać w ramach kategorii „Wsparcie uczestników ze specjalnymi potrzebami” dodatkową kwotę (oprócz podstawowej stawki grantu).