Kolejny krok w rozwoju współpracy pomiędzy UKSW a Babeș-Bolyai University w Rumunii – wykłady i spotkania z prof. Georgianą Ciceo

Studenci politologii, europeistyki oraz bezpieczeństwa wewnętrznego mieli okazję uczestniczyć w wykładach prof. Georgiany Ciceo z Babeș-Bolyai University w Rumunii, która gościła na UKSW ramach Programu Erasmus+ Staff Mobility for Teaching od 8 do 12 maja. W ramach zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi uniwersytetami Profesor Ciceo spotkała się również z władzami Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Wydziału Społeczno-Ekonomicznego.

Prof. Georgiana Ciceo, specjalizuje się w sprawach europejskich. W ciągu swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego pełniła funkcje jako wykładowca, prodziekan, a także dyplomata w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rumunii.

Z racji na ciągłe dążenie do zacieśnienia współpracy w zakresie działalności naukowej pomiędzy UKSW a Babeș-Bolyai University, Profesor Ciceo spotkała się z Dyrektorem INPiA, prof. dr. hab. Radosławem Zenderowskim, Wicedyrektorem INPiA, ks. dr. Piotrem Burgońskim, Koordynatorem ds. Programu Erasmus+, dr. Piotrem Sieniawskim oraz Koordynatorem DWM ds. pracowników przyjeżdżających, mgr Paulą Prażmowską.

Wydział Społeczno-Ekonomiczny, który zorganizował wizytę Profesor Ciceo, od lat współpracuje z Babeș-Bolyai University. Była to już czwarta wizyta pracownika z tej rumuńskiej uczelni w ciągu ostatnich dwóch lat. Mobilność pracowników w ramach Programu Erasmus+ Staff Mobility for Teaching ponownie wzrosła dzięki zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią.

Z bio Profesor Ciceo można zapoznać się na stronach Babeș-Bolyai University pod linkiem: Conf. dr. Georgiana CICEO – Facultatea de Studii Europene (ubbcluj.ro)

22 maja 2023