Welcome Meeting dla Studentów z Wymiany Erasmus+

W dniu 29 września 2023 odbyło się spotkanie powitalne dla Studentów z Wymiany Erasmus +.

Na początku głos zabrała Dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej, która w imieniu Uniwersytetu przywitała wszystkich Studentów i przedstawiła zespół UKSW Welcome Centre, w skład którego wchodzą: P. Paula Prażmowska – Koordynator Welcome Centre, P. Anna Budzyńska-Sieczkowska – Koordynator ds. Studentów Przyjeżdżających i P. Danuta Kosińska – Członek Zespołu Welcome Centre.  Następnie Koordynator ds. Studentów Przyjeżdżających P. Anna Budzyńska-Sieczkowska przedstawiła plan spotkania oraz informacje o organizacji kształcenia w naszej Uczelni.  Następnie odbyła się wycieczka po Kampusie Wóycickiego – studenci mieli okazję zobaczyć bibliotekę, dziekanaty, halę sportową, Kaplicę, Wydział Medyczny i Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, Przedszkole Uniwersyteckie, przystanki autobusowe zapewniając wskazówki jak poruszać się po kampusie. W drugiej części spotkania P. Danuta Kosińska przedstawiła studentom ideę Welcome Centre, kwestie związane z legalizacją pobytu w Polsce, a także plan wydarzeń na najbliższy czas. Poinformowała również, że UKSW Welcome Centre jest miejscem przyjaznym studentom i wykładowcom z zagranicy, służącym dobrej adaptacji w Uczelni, jak i Polsce. W ostatniej części spotkania głos zabrali przedstawiciele Stowarzyszenia Erasmus Student Network UKSW. Zakończyliśmy spotkanie obiadem zorganizowanym w uniwersyteckim bufecie, gdzie studenci mogli skosztować tradycyjnych polskich pierogów 😊.  Spotkanie było bardzo pozytywnie odebrane przez Studentów, którzy jak sami stwierdzili byli pod wrażeniem gościnności i uprzejmości naszej kadry 😊.

Najwięcej Studentów przyjechało do nas z Włoch, Hiszpanii i Turcji. Gościmy również studentów z Niemiec, Francji, Słowacji, Portugalii a także z Meksyku, Pakistanu i Kirgistanu.

04 października 2023