Dr Kamil Strzępek (WPiA) na Uniwersytecie Katolickim w Cordobie w Argentynie

Zachęcamy do zapoznania się z relacją dr Kamila Strzępka (WPiA) ze stażu naukowego w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility for Teaching na Uniwersytecie Katolickim w Cordobie w Argentynie.

W dniach od 3 do 7 czerwca 2024 r. miałem przyjemność odbyć staż naukowy w ramach programu Erasmus Staff Mobility for Teaching na Uniwersytecie Katolickim w Cordobie (Universidad Católica de Córdoba) w Argentynie.
Cordoba to drugie co do wielkości miasto w Argentynie w prowincji o tej samej nazwie. Katolicki Uniwersytet w Cordobie to założony w 1956 r. pierwszy prywatny uniwersytet w Argentynie.
Jednostką, która mnie gościła był Wydział Prawa i Nauk Społecznych (Facultad de Derecho y Ciencias Sociales), a gospodarzem mojego pobytu była Dziekan tego wydziału Prof. Julieta Gallino.
Jednym z ciekawszych doświadczeń, oprócz naukowych, było poznanie zwyczajów panujących w relacji nauczyciel – student. Odniosłem wrażenie, że na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu w Cordobie kładzie się nacisk nie tylko na nauczanie, ale też na wychowanie, kształtowanie studenta, jego postaw. Dodatkowo odbywa się to w bardzo przyjaznej atmosferze, co mi osobiście podobało się bardzo.
Oprócz spotkań z nauczycielami akademickimi i władzami wydziału i uniwersytetu, miałem możliwość prowadzenia zajęć z praw człowieka i prawa europejskiego. Studenci Wydziału Prawa i Nauk Społecznych uniwersytetu w Cordobie byli bardzo ciekawi tego jak funkcjonują europejskie organizacje międzynarodowe takie jak Unia Europejska i Rada Europy.
Nie sposób też nie wspomnieć o pracownikach Biura ds. Współpracy Międzynarodowej uniwersytetu w Cordobie, którzy zaopiekowali się mną od momentu przyjazdu, do momentu mojego wyjazdu i towarzyszyli mi przez większą część mojego pobytu w ty mieście.
Bardzo dobrze będę wspominał swój pobyt, a efektem dobrej atmosfery będzie być może podpisanie kolejnych umów o współpracy między uniwersytetami w Cordobie i UKSW.

Na zdjęciu: Dr Kamil Strzępek z WPiA UKSW

Na zdjęciu: z Panią Prof. Julietą Gallino (Dziekan Wydziału Prawa i Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu w Cordobie).

Na zdjęciu Dr Kamil Strzępek (WPiA UKSW) i Pan Prof. Milton Escobar (Dyrektor Biura ds. Współpracy Międzynarodowej Katolickiego Uniwersytetu w Cordobie).

01 lipca 2024