Pani Magdalena Mazur z Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością na Università Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie

Zachęcamy do zapoznania się z relacją Pani Magdaleny Mazur z Biura do spraw Osób z Niepełnosprawnością z pobytu w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility for Training na Università Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie.

W maju miałam przyjemność odwiedzić Università Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie. Zwiedziłam piękny kampus, na którym znajdują się Wydział Ekonomii oraz Wydział Medycyny połączony z Polikliniką Gemelli. Uczelnia jest bardzo nowoczesna, a zarazem ma piękną starą architekturę. W ramach wyjazdu Erasmus + mogłam przyglądać się pracy Biura Zarządzania Karierą oraz Usług dla studentów oraz spotkać się z dr Patrizio Porena, który odpowiada za Inkluzję na Uczelni. Włosi przyjęli mnie bardzo życzliwie i otwarcie. Porównanie stylu, stosowanych metod oraz rożnych narzędzi pracy było bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem.

Magdalena Mazur

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością