Dr Kamil Strzępek na Uniwersytecie J.J. Strossmayera w Osijeku

Relacja dr Kamila Strzępka (WPiA) ze stażu naukowego w ramach programu CEEPUS na Uniwersytecie J.J. Strossmayera w Osijeku:

W dniach od 18 do 26 maja 2024 r. miałem przyjemność odbyć staż naukowy w ramach programu CEEPUS (Środkowoeuropejski Program Wymiany Uniwersyteckiej) na Uniwersytecie J.J. Strossmayera w Osijeku.
Uniwersytet J.J. Strossmayera w Osijeku to jeden z najstarszych i największych uniwersytetów w Chorwacji z liczbą ok. 20 tysięcy studentów.
Jednostką, która mnie gościła był Wydział Prawa – malowniczo położony w pięknej kamienicy w centrum miasta, a gospodarzem mojego pobytu była Prof. Dunja Duić – Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej na Wydziale Prawa Uniwersytetu JJ. Strossmayera w Osijeku.
Oprócz spotkań z nauczycielami akademickimi i władzami wydziału zostałem poproszony o poprowadzenie m.in. seminarium doktoranckiego na temat: „Wykorzystanie praktyki sądowej jako narzędzia zaawansowanych badań naukowych: Zastosowania i taktyka”, co było bardzo ciekawym doświadczeniem.
Bardzo dobrze będę wspominał swój pobyt w Osijeku, a efektem dobrej atmosfery będzie być może podpisanie umowy między uniwersytetami J.J. Strossmayera i UKSW w ramach programu Erasmus.

Na zdjęciu: Dr Kamil Strzępek i Pani Prof. Dunja Duić – Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej na Wydziale Prawa Uniwersytetu J.J. Strossmayera w Osijeku.

24 czerwca 2024