Szkolenie pt. „Promocja uczelni za granicą – jak pozyskać studenta”

Dnia 11.09.2024 w ramach projektu NAWA Direction@UKSW! Rozwój umiędzynarodowienia UKSW poprzez kompleksową obsługę zagranicznych studentów i kadry dydaktycznej odbyło się szkolenie dla pracowników UKSW pt.”Promocja uczelni za granicą – jak pozyskać studenta. W szkoleniu wzięli udział pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej, Biura Komunikacji i Promocji i Biura Rekrutacji. Program obejmował takie kwestie jak m.in.: uwarunkowania marketingu zagranicznego, prezentacja oferty za granicą (aktualne trendy w mediach społecznościowych, komunikacja z pokoleniem Z), marketing bezpośredni, aspekty prawne rekrutacji cudzoziemców na studia, uznawalnośc wykształcenia, polityka wizowa a promocja uczelni a także marketing rekrutacyjny, czyli do czego przygotować studentów, systemy rekrutacyjne, narzędzia typu welcome i onboarding i wiele innych. Prowadzącym szkolenie był Pan Mieczysław Pakosz – ekspert, zajmujący się zawodowo rekrutacją kandydatów z zagranicy i promocją zagraniczną od 9 lat w Biurze Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego. Szkolenie miało formę mini wykładu, dyskusji i wymiany dobrych praktyk.

Projekt finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2022).

16 września 2024