Szkolenie pt. „Studia wspólne w praktyce uczelni”

27.09.2024  w ramach projektu NAWA Direction@UKSW! Rozwój umiędzynarodowienia UKSW poprzez kompleksową obsługę studentów i pracowników zagranicznych odbyło się szkolenie pt. ”Studia wspólne w praktyce uczelni”, które przeprowadziła Pani Maria Niewiara – radca prawny, tłumacz przysięgły języka angielskiego, pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie tworzenia i prowadzenia studiów i tworzenia uczelnianych aktów prawnych. Program szkolenia obejmował takie kwestie jak m.in.: ramy prawne prowadzenia studiów wspólnych, anglojęzyczną różnorodność terminologiczną i jej wpływ na prowadzenie studiów wspólnych przez polskie uczelnie, niezbędne elementy dotyczące umowy ws. Prowadzenia studiów wspólnych, zasady sporządzania i wydawania dyplomu ukończenia studiów wspólnych, studia wspólne prowadzone w ramach projektu i obowiązki sprawozdawcze uczelni. Podczas szkolenia zapoznaliśmy się z kwestiami praktycznymi dotyczącymi prowadzenia studiów wspólnych. Pani Trener z należytą uwagą odpowiadała na pytania i wątpliwości uczestników. W szkoleniu wzięli udział pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej, Centrum Wsparcia Dydaktyki i Działu Kształcenia.

Projekt finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu Welcome to Poland (2022).

04 października 2024