Warsztaty Adaptacyjne dla studentów programu Erasmus+

08.10.2024 UKSW Welcome Centre zorganizowało Warsztaty Adaptacyjne dla studentów zagranicznych programu Erasmus+. Na początku Koordynator Welcome Centre Pani Danuta Kosińska powitała wszystkich uczestników i przedstawiła agendę wydarzenia. Następnie odbyły się zajęcia, które były podzielone na 2 części – pierwszą część poprowadziła Pani Dr Vira Neszew – Kierownik Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UKSW, która zapoznała studentów z podstawowymi zwrotami w języku polskim, przedstawiła sylwetki sławnych Polaków, opowiedziała kilka ciekawostek na temat języka polskiego. W drugiej części Pan Marcin Miłko z Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW opowiedział o kwestiach kulturowych dotyczących życia w Polsce i funkcjonowania na Uczelni. Jakie są najważniejsze Polskie święta? Jakie są tradycyjne polskie posiłki? Jak Polacy spędzają wolny czas? Jak wygląda kalendarz najważniejszych wydarzeń w UKSW? Odpowiedź na te pytania i wiele innych studenci uzyskali podczas warsztatów adaptacyjnych.

Projekt finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu Welcome to Poland (2022).

11 października 2024