UKSW dołącza do międzynarodowego stowarzyszenia na rzecz edukacji międzynarodowej EAIE (European Association for International Education)

Miło nam poinformować, iż UKSW został członkiem międzynarodowego stowarzyszenia EAIE.

European Association for International Education (EAIE) jest stowarzyszeniem założonym w 1989 roku, skupiającym obecnie ponad 3000 członków działających w sektorze szkolnictwa wyższego w Europie. Jej głównym celem jest dostarczanie platformy do wzajemnego uczenia się od siebie, rozwoju networkingu oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Członkostwo w EAIE umożliwia udział w szeregu szkoleń prowadzących do rozwoju zawodowego, obejmujących takie obszary jak marketing i rekrutację międzynarodową, komunikację międzykulturową, obsługę studentów czy rozwój strategii rozwoju procesu internacjonalizacji uczelni. Szkolenia te organizowane są zarówno stacjonarnie jak i online, np. w formie webinariów. Członkowie Stowarzyszenia mają dostęp do szerokiej bazy publikacji w zakresie internacjonalizacji, dostępnych w tradycyjnej formie a także online czy jako podcasty. EAIE organizuje także rokrocznie konferencję umożliwiającą bezpośredni kontakt z uczestnikami, omówienie dalszego rozwoju istniejącej współpracy oraz nawiązanie nowych porozumień zarówno na poziomie europejskim jak i globalnym. Konferencja to także szereg warsztatów i seminariów, gdzie można zapoznać się z przykładami dobrych rozwiązań stosowanych przez najbardziej liczące się uczelnie z całego świata.

„Jednym z celów strategii internacjonalizacji uczelni jest rozwój partnerstw międzynarodowych w oparciu o nowe inicjatywy służące stworzeniu oferty kształcenia w ramach podwójnego dyplomu z uczelniami partnerskimi. Członkostwo w EAIE umożliwia uczelni nawiązywanie kontaktów, a także transfer wiedzy w oparciu o najlepsze praktyki stosowane w Europie” – mówi ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. UKSW Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej

26 lipca 2023