International Staff Week 2024 na UKSW za nami!

W dniach 13.05-17.05.2024 na UKSW odbył się International Staff Week – tydzień szkoleniowy dla Pracowników Uczelni wyższych z całej Europy zorganizowany przez Dział Współpracy Międzynarodowej& UKSW Welcome Centre, którego tematem przewodnim była „Edukacja i Komunikacja Międzykulturowa w Szkolnictwie Wyższym”.
Wydarzenie rozpoczęło uroczyste przywitanie przez Panią Dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej. Następnie odbyła się prezentacja Uczelni Partnerskich, po której wszyscy uczestnicy udali się na tour po Kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3. Poniedziałkowe popołudnie uczestnicy spędzili na Starym Mieście, po którego zakamarkach oprowadziła Pani Danuta Kosińska Koordynator UKSW Welcome Centre.

Na zdjęciu: Pani Dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej podczas otwarcia spotkania

Wycieczka po Starym Mieście

Wtorek był dniem pełnym szkoleń na Uczelni, które przeprowadzili profesorowie z Instytutu Psychologii UKSW dr hab. Jarosław Piotrowski, prof. uczelni i prof. dr hab. Magdalena Żemojtel-Piotrowska. Prof. Piotrowski mówił o różnicach międzykulturowych, zaś Prof. Żemojtel-Piotrowska przeprowadziła wykład dotyczący kultury Polski w kontekście globalnym. Następnie pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej przedstawili organizację i zadania Działu Współpracy Międzynarodowej. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i wymiany doświadczeń pomiędzy odpowiadającym ich zakresom obowiązków koordynatorami. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego w Dziekanowie Leśnym.

Na zdjęciu: prof. dr hab. Magdalena Żemojtel-Piotrowska, dr. hab. Jarosław Piotrowski, prof. uczelni z Instututu Psychologii UKSW, Danuta Kosińska z Działu Współpracy Międzynarodowej wraz z uczestnikami wykładów.

Podczas zwiedzania Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego w Dziekanowie Leśnym

W środę zajęcia odbyły się na Kampusie UKSW przy ul. Dewajtis 5. Dzień rozpoczęła prezentacja Działu Kształcenia i Centrum Wsparcia Dydaktyki. Kierownik Działu Kształcenia Pani Joanna Korzeniewska opowiedziała o Dziale i przeprowadziła dyskusję dotyczącą wymiany doświadczeń. Mogliśmy dowiedzieć się, jak poszczególne kwestie są rozwiązywane przez Uczelnie Partnerskie. Następnie ks. dr hab. Wojciech Kluj, prof. uczelni przeprowadził warsztat na temat pracy ze studentami z Afryki lub Azji studiującymi w UKSW. Opowiadał o wyzwaniach z jakimi spotykają się wykładowcy pracujący ze studentami z innych Kontynentów, o systemie szkolnictwa i o doświadczeniach pracy ze studentami. Potem odbyła się wycieczka po Kampusie przy ul. Dewajtis 5. Ostatni warsztat dnia pt’”How to build a bridge” przeprowadził Pan Marcin Miłko z Wydziału Nauk Humanistycznych, który w sposób interaktywny zaangażował uczestników do zajęć. Dzień zakończyliśmy integracją na Bulwarach Wiślanych.

Na zdjęciu: Pani mgr Joanna Korzeniewska – Kierownik Działu Kształcenia
i Pani mgr inż. Beata Karpiuk – Kierownik Centrum Wsparcia Dydaktyki wraz z uczestnikami szkolenia

Na zdjęciu: ks. dr hab. Wojciech Kluj, prof. uczelni wraz z uczestnikami wykładu

Wycieczka po Kampusie UKSW przy ul. Dewajtis 5

Na zdjęciu: Pan mgr Marcin Miłko z Wydziału Nauk Humanistycznych wraz z uczestnikami wykładu

Czwartek rozpoczęliśmy wykładem ks. dr hab. Janusza Balickiego, prof. uczelni z Wydziału Społeczno-Ekonomicznego pt.”Integracja młodego pokolenia muzułmanów z Wielkiej Brytanii”, po których odbyły się Targi Mobilności. Unikatowe wydarzenie na UKSW, w którym przedstawiciele Uczelni Partnerskich prezentowali swój Uniwersytet dla studentów i pracowników UKSW. Studenci i Pracownicy UKSW mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami Uczelni Partnerskich, wymiany doświadczeń a także nawiązania nowych partnerstw. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych studentów.

Targi Mobilności

Na zdjęciu: Wolontariusze ze Stowarzyszenia Erasmus Student Network UKSW podczas Targów Mobilności

Na zakończenie Staff Week udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich.

„To dla mnie był to pierwszy raz, kiedy wzięłam udział w takim wydarzeniu i mogę tylko powiedzieć, że było cudownie. To był tydzień pełen historii, kultury i dzielenia się wiedzą. To był bardzo dobrze zorganizowany tydzień, pełen ciekawych warsztatów, które pozwoliły nam zdobyć nową wiedzę i nowe doświadczenia. Mogę tylko podziękować Danucie za jej dyspozycyjność i innym Pracownikom Działu Współpracy Międzynarodowej UKSW za pokazanie nam tego, co najlepsze, co Warszawa ma do zaoferowania. Bez wątpienia był to tydzień, który na długo pozostanie w mojej pamięci”
Juliana (Instituto Politécnico de Bragança – Portugalia)

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w czynną organizację tego wydarzenia. W szczególności podziękowania kierujemy do Wykładowców i Pracowników Uczelni, którzy przeprowadzili warsztaty, Działu Kształcenia i Centrum Wsparcia Dydaktyki, Wydziałów (Wydziału Teologicznego, Wydziału Studiów nad Rodziną i Wydziału Społeczno-Ekonomicznego za życzliwość i udostępnienie sal), zespołowi Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego w Dziekanowie Leśnym, wolontariuszom ze Stowarzyszenia Erasmus Student Network UKSW i innym.

27 maja 2024