Dr Kamil Strzępek na Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej Ludovika w Budapeszcie

Relacja dr Kamila Strzępka z WPiA ze stażu naukowego w ramach programu CEEPUS na Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej Ludovika w Budapeszcie:

W dniach od 23 do 30 kwietnia 2024 r. miałem przyjemność odbyć staż naukowy w ramach programu CEEPUS (Środkowoeuropejski Program Wymiany Uniwersyteckiej) na Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej Ludovika w Budapeszcie.
Uniwersytet Ludovika kształci przyszły personel administracji publicznej, w tym specjalistów cywilnych, a także funkcjonariuszy wojska i organów ścigania.
Jednostką, która mnie gościła była Katedra Cywilnego Bezpieczeństwa Narodowego na Wydziale Egzekwowania Prawa (Faculty of Law Enforcement), której przewodniczy Prof. Imre Dóbak. Oprócz szeregu spotkań z nauczycielami akademickimi i władzami wydziału, miałem niepowtarzalną możliwość obserwować jak wyglądają zajęcia praktyczne dla np. przyszłych urzędników Służby Celno-Skarbowej. Infrastruktura Uniwersytetu Ludovika obejmuje bowiem nie tylko klasyczne sale dydaktyczne, ale też sale, które np. odzwierciedlają warunki pracy na przejściu granicznym.
Osobiście miałem możliwość prowadzenia zajęć na temat prawa międzynarodowego w kontekście działalności państw w cyberprzestrzeni oraz na temat pakietu przepisów zaproponowanego przez Unię Europejską dotyczącego sztucznej inteligencji (tzw. AI Act).

Na zdjęciu (od lewej): Pan Dr. Zágon Csaba (Kierownik Biura Spraw Akademickich i Międzynarodowych Uniwersytetu Ludovika),Dr Kamil Strzępek (WPiA UKSW), Pani Dr. Adrea Szabó (Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej na Wydziale Egzekwowania Prawa Uniwersytetu Ludovika).

Na zdjęciu: Dr Kamil Strzępek (WPiA UKSW) i Pan Prof. Imre Dóbak (Katedra Cywilnego Bezpieczeństwa Narodowego na Wydziale Egzekwowania Prawa Uniwersytetu Ludovika).

24 czerwca 2024