Spotkanie informacyjne w sprawie praktyk zagranicznych

16 listopada 2023 r. studenci UKSW mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu na temat możliwości wyjazdów na praktyki studenckie i absolwenckie w ramach programu Erasmus+. Studenci wysłuchali prezentacji na temat formalnych wymogów realizacji tego typu wyjazdów, dowiedzieli się również, gdzie szukać miejsca odbycia praktyki.

Bardzo ciekawym punktem spotkania była prezentacja studentki, która ma za sobą pobyty w ramach programu Erasmus+ na studiach oraz praktykach. Uczestnicy spotkania usłyszeli, dlaczego warto wziąć udział w praktykach zagranicznych, jakie korzyści płyną z pracy w środowisku międzynarodowym i jaki wpływ ma taki wyjazd na rozwój osobisty.

W spotkaniu uczestniczyła również pani Edyta Grochocka, kierownik Biura Karier UKSW, która wyjaśniła studentom, w jaki sposób uznać zagraniczne praktyki Erasmus+ jako obowiązkowe praktyki studenckie.

Pod koniec wydarzenia nastąpiła sesja pytań i odpowiedzi.

Zachęcamy studentów do uczestnictwa w praktykach zagranicznych realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przypominamy, że rekrutacja trwa! Więcej informacji TUTAJ

21 listopada 2023