Welcome Meeting dla studentów z wymiany Erasmus+ semestr letni

14.02.2024 odbył się Welcome Meeting dla studentów przyjeżdżających z wymiany Erasmus+. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej, która powitała obecnych na spotkaniu, przedstawiła zespół i agendę spotkania.
Następnie studenci wzięli udział w wycieczce po Kampusie Wóycickiego, podczas której m.in. pokazaliśmy bibliotekę, dziekanaty, stołówkę, Welcome Centre, Wydział Medyczny Collegium Medicum, przystanki autobusowe, Halę Sportową, Przedszkole i budynki, w których studenci będą odbywać zajęcia.
Potem Mariola Młodnicka, Koordynator Uczelniany Programu Erasmus+ przedstawiła informacje na temat procesu edukacyjnego studentów przyjeżdżających na UKSW, tj. zasad studiowania w ramach programu Erasmus+, kwestie dotyczące najważniejszych dokumentów, legitymacji studenckiej i wiele innych.
Po prezentacji dotyczącej procedur studiowania w UKSW w ramach Programu Erasmus+ głos zabrała Danuta Kosińska z UKSW Welcome Centre, gdzie przedstawiła studentom kilka istotnych informacji na temat Polski, Warszawy i naszego Uniwersytetu. Opowiedziała również o inicjatywie UKSW Welcome Centre, ze szczególnym uwzględnieniem form wsparcia oferowanych studentom zagranicznym, tj. kwestii związanych z zakwaterowaniem, opieką zdrowotną, legalizacją pobytu, a także procesem adaptacji
w Polsce i na Uczelni.
W ostatniej części spotkania głos zabrali przedstawiciele Stowarzyszenia Erasmus Student Network UKSW – największej organizacji studenckiej w Europie działającej na rzecz studentów zagranicznych. Przewodnicząca Sekcji Stefania Kazakowa opowiedziała o działalności wolontariuszy, m.in. o flagowym programie Mentor i przedstawiła Zarząd Stowarzyszenia, zaś Członkini Zarządu ds. Projektów Annamaria Kurczak zaprezentowała plan wydarzeń integracyjnych dedykowanych studentom zagranicznym.
Na zakończenie udaliśmy się na wspólny lunch do najbliższej galerii handlowej.

15 lutego 2024